Czy Google stworzy konkurencję do Air Tag?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Google od kilku lat oferuje swoim użytkownikom funkcję “Znajdź moje urządzenie”. Ma ona nam pomóc w przypadku zagubienia telefonu. Problem polega na tym, że smartfon musi mieć stałe połączenie z siecią, więc jeśli się rozładuje – nie będziemy w stanie go zlokalizować.

Rewolucja od Apple

W kwietniu 2021 roku Apple wypuściło na rynek urządzenie zwane Air Tag. Przypominające kształtem guzik zewnętrzne narzędzie jest w stanie zlokalizować nasz telefon, nawet jeśli będzie rozładowany. Air Tag wysyła sygnał Bluetooth, który odbierają inne urządzenia Apple. Więc, jeśli ktoś minie nasz zagubiony smartfon z iPhonem w kieszeni, informacja o położeniu zostanie wysłana do chmury iCloud w zaszyfrowany sposób.

Google tworzy swojego Air Taga?

Portal 9to5Google analizując kod źródłowy zaktualizowanych Usług Google, dotarł do informacji, według których Google tworzy własne narzędzie do lokalizacji. Co prawda są to tylko spekulacje, jednak biorąc pod uwagę, że odwieczny konkurent w postaci Apple nie pozostawia w tej dziedzinie wątpliwości – bardzo prawdopodobne, że zobaczymy nowe urządzenie od Google.

Zdj. główne: Kelli McClintock/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*