EMS – co daje trening personalny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trening personalny EMS cieszy się coraz większą popularnością. Czym jednak dokładnie jest i dlaczego właściwie warto z niego korzystać? Sprawdź, co daje taki trening.

Czym jest EMS?

Innymi słowy, jest to elektrostymulacja mięśni. Polega na wywołaniu skurczów tkanek przy użyciu impulsów elektrycznych. Te impulsy „masują” mięśnie, pobudzając organizm do większego wysiłku. Cały proces odbywa się poprzez układ specjalnych elektrod, które znajdują się na kombinezonie zakładanym przez osobę ćwiczącą. Co istotne, cały kombinezon jest stosunkowo lekki i nie ogranicza ruchów przy treningu.

Dla kogo jest EMS?

Elektrostymulacja mięśni przeznaczona jest niemal dla każdego, bez względu na wiek i stopień kondycji fizycznej. Z treningu EMS korzystać mogą osoby zarówno profesjonalnie czy wyczynowo zajmujące się sportem, jak i te, które chcą wrócić do aktywności fizycznej po odbytej kontuzji. EMS będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce osiągnąć szybkie efekty.

Pierwsze efekty takiego treningu mogą być widoczne już nawet po miesiącu. Co ciekawe, z EMS korzystają sportowcy posiadający duże doświadczenie, na przykład bokserzy, piłkarze czy kulturyści z całego świata. Należy jednak wiedzieć, że elektrostymulacja mięśni nie jest przeznaczona dla osób posiadających rozrusznik serca, dla ciężarnych, a także dla cierpiących na nowotwór.

Co daje EMS?

W treningu EMS istotne jest przede wszystkim to, że wykonywany jest on z udziałem trenerów personalnych. Pozwala to mieć  pewność, że trening zostanie wykonany w sposób bezpieczny i prawidłowy.

– Elektrostymulacja mięśni to bardzo dobre rozwiązanie dla osób po kontuzjach, bo podczas ćwiczeń nasze mięśnie są pobudzane do wzmożonej pracy. Trening zwiększa ich siłę i pozwala szybciej powrócić do normalnej aktywności fizycznej. To także idealny trening dla każdego, kto nie posiada zbyt wiele czasu. EMS trwa pół godziny, a żeby zauważyć efekty, wystarczą tylko dwa treningi w tygodniu.

– EMS to wysoka skuteczność, jeżeli chodzi o zwalczanie cellulitu. Pozwala zlikwidować brak jędrności skóry i sprawia, że jest bardziej napięta.

– Elektrostymulacja prowadzi także do spalania dużej liczby kalorii, czyli nawet do 1200 kcal podczas jednego treningu. W połączeniu z łatwymi ćwiczeniami EMS jest intensywnym treningiem dla całego ciała. Co ważne, podczas takiego treningu kręgosłup i stawy nie są obciążone, a wysyłane impulsy wzmacniają głęboko znajdujące się włókna mięśniowe.

Gdzie można ćwiczyć?

Wielu osobom zależy na tym, żeby podczas ćwiczeń obecny był trener personalny. W zakresie treningów EMS najlepszą ofertę posiada studio MEON EMS. Istotne jest to, że wykwalifikowani trenerzy indywidualnie podchodzą do każdego ćwiczącego, a także to, że studia EMS można znaleźć w całej Polsce, czyli w miastach: Bielsko-Biała, Chrzanów, Gdańsk, Katowice (2 studia), Opole, Poznań, Szamotuły, Tychy, Wrocław.

Dlaczego ćwiczyć z trenerem?

Przed przystąpieniem do treningu EMS trener personalny wykonuje analizę składu ciała i dobiera do każdej osoby odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Są one dobrane do kondycji, a także do celów treningowych, które chcemy osiągnąć. Po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu odpowiednich badań należy założyć na dopasowany strój sportowy specjalne: kamizelkę, opaski na ramiona i uda oraz elektrody.

Pomoc trenera personalnego jest w tym przypadku konieczna, ponieważ dzięki temu, że ćwiczenia są dostosowane do każdej osoby indywidualnie, można osiągnąć optymalne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Profesjonalna opieka trenera obejmuje także zaplanowaną dietę i regularne konsultacje. To również jest istotne, bo odpowiednio zbilansowany jadłospis jest konieczny do tego, żeby osiągnąć upragnione efekty.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*