Gadżety

Jak wybrać podkładkę chłodzącą do laptopa?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrana podkładka do laptopa może w znaczący sposób podnieść komfort naszej pracy. Jak wybrać model dopasowany do naszych potrzeb?

Po co podkładka?

Podkładka chłodząca do laptopa będzie nam szczególnie potrzebna, jeśli często pracujemy poza biurkiem. Dla przykładu, jeżeli pracujemy w łóżku, łatwo zasłonić otwory wentylacyjne, co szybko może doprowadzić do przegrzania naszego laptopa. To sprawia, że wentylatory chodzą szybciej, a komputer jest coraz głośniejszy. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić nawet do awarii urządzenia.

Kupując podkładkę chłodzącą, warto zadbać o to, by pasowała do naszego laptopa. Powinniśmy wybrać model, który jest wyposażony w aktywne chłodzenie, czyli po prostu wentylatory. Najczęściej są one zasilane za pomocą złącza USB, podpinanego do laptopa.

zdjęcie główne: Grovemade/unsplash.com

Polecane artykuły
Gadżety

Jak wykorzystać Arduino do budowy swojego pierwszego robota?

Dowiedz się, jak krok po kroku stworzyć swojego pierwszego robota z wykorzystaniem Arduino. Przejrzysty poradnik dla początkujących hobbystów robotyki.
Czytaj Więcej
Gadżety

Jak technologia skanowania w ręku przekształca przemysł 3D?

Odkryj najnowsze innowacje w technologii skanowania 3D wykorzystującej siłę kształtu dłoni. Dowiedz się, jak ta rewolucyjna metoda przyczynia się do przemiany przemysłu 3D.
Czytaj Więcej
Gadżety

iPhone SE vs. iPhone 11: Który model jest dla ciebie?

iPhone SE vs. iPhone 11: Który model lepiej odpowiada Twoim potrzebom? Przyjrzyjmy się im bliżej.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *