Mobilne biurko do laptopa – idealne do małego mieszkania!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W małym mieszkaniu bardzo ciężko zorganizować sobie biuro. Duże biurka nigdzie się nie mieszczą, co gorsza, zajmują tylko niepotrzebnie miejsce i wszystkim zawadzają.

Przez to znacząca ilość osób korzysta z laptopa, trzymając go na kolanach lub stoliku kawowym. Nie jest to zdrowe dla kręgosłupa. Tymczasem można kupić mobilne biurko, które jest lżejsze, mniejsze i może zmieścić się w każdym domowym kącie. 

Mobilne biurko – co to? 

Mobilne biurka są dużo lżejsze od standardowych i można je z łatwością przenosić. Jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, również nie sprawiają większego problemu, ponieważ możesz je przenieść do każdego kolejnego miejsca zamieszkania.

Mobilne biurka zazwyczaj są wyposażone w 4 kółka, dzięki czemu łatwiej je przemieszczać. Są one stylizowane na tradycyjne i wykonane z drewna. Można znaleźć też te z aluminium. Najczęściej są dostarczane z pasującym do nich taboretem.

Mobilne biurko ma również wbudowane półki. Zazwyczaj umieszczone są one tak samo jak w ich klasycznym odpowiedniku. Co charakteryzuje mobilne biurko? Jest ono dużo mniejsze i lżejsze, dzięki czemu wygodne biuro możesz zorganizować nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Gdzie zorganizować swoje biuro? 

Gdy mowa o małej kawalerce, niezwykle ważna jest odpowiednia organizacja. Mobilne biurko ma tę zaletę, że możesz je ustawić, gdziekolwiek chcesz. Poniżej garść informacji dotycząca najczęściej wybieranych przestrzeni, gdzie nie będziesz nikomu przeszkadzał, a poczujesz się jak w prawdziwym biurze. Wystarczy laptop, dokumenty i porządek na biurku, a już możesz zacząć pracować! 

Biurko za przesuwanymi drzwiami

To częste rozwiązanie praktykowane w bardzo małych mieszkaniach. Projektanci umieszczają przesuwane drzwi we wnękach, dzięki czemu mieszkanie ma dodatkową powierzchnię, tylko ukrytą. Często znajduje się tam łóżko, czasami jest to tylko przestrzeń na rzeczy. Z takiego wnętrza bez problemu możesz zrobić własne biuro, wykorzystując do tego mobilne biurko. Jest małe, więc bez problemu się tam zmieści. Co więcej, w schowku możesz przybić małe półeczki lub postawić regał na niezbędne dokumenty. 

Jest to niezwykle dobre rozwiązanie: biurko i dokumenty nie będą zabierały miejsca w mieszkaniu, a Ty po skończonej pracy możesz zasunąć drzwi i spokojnie się zrelaksować. 

Mobilne biurko w sypialni

Często małe mieszkania mają tylko jedno duże pomieszczenie, które jest zarówno kuchnią, pokojem dziennym, jak i sypialnią. Nawet w takim miejscu znajdziesz przestrzeń na ulokowanie swojego biurka. Każdy ma w swojej sypialni dużą szafę, za którą znajduje się wnęka. Jeśli miejsce tam nie jest wykorzystane – zagospodaruj je w taki sposób. Wcześniej upewnij się, że na pewno nie będziesz nikomu przeszkadzać.

Biurko pod schodami

Mieszkasz w domu, a nie masz miejsca na domowe biuro? Możesz wykorzystać przestrzeń pod schodami. Upewnij się tylko, że kąt nachylenia jest wystarczający, a Ty wstając, nie uderzysz się w głowę. 

Nie będziesz tam nikomu przeszkadzał. Z doświadczenia wiemy, że to miejsce prawie nigdy nie jest wykorzystane, a jeśli jest, to leżą tam rzeczy nieużywane. Śmiało z tego skorzystaj i ustaw tam swoje mobilne biurko.

Biurko przy oknie

Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie. Naturalne światło jest najkorzystniejsze dla naszego wzroku. Mobilne biurko na czas pracy możesz przestawiać w okolice dużych okien, a nawet balkonu.

Nie ma tu najmniejszego problemu, ponieważ budowa mebla na to pozwala. Natomiast po skończonej pracy możesz z powrotem ustawić je w kącie, tak aby nikomu nie przeszkadzało.

Idealne warunki pracy – jakie wymiary powinno mieć biurko? 

Laptop nie zajmuje dużo miejsca, jednak nie zapominajmy o dodatkowych dokumentach. Szacuje się, że całkowity komfort pracy zapewni nam biurko o głębokości co najmniej 75 cm. Wtedy najbezpieczniej będzie nam ustawić na nim małą lampkę, długopisy czy dodatkowe dokumenty.

Minimalna szerokość blatu powinna wynosić 80 cm. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, blat o szerokości 120 cm powinien być w porządku. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w lekkie i stabilne przedmioty do przechowywania dokumentów. W przypadku mobilnego biurka jest to niezwykle ważne. Najlepiej sprawdzają się pudełka, segregatory, czy teczki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*