Gadżety

Te akcesoria przydadzą się podczas pracy z laptopem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej czasu spędzamy przed laptopem, nie tylko pracując, lecz także oddając się ulubionym rozrywkom, na przykład grom lub serialom. Aby korzystanie ze sprzętu było wygodniejsze, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Podpowiadamy, które gadżety szczególnie się przydają podczas codziennego korzystania z laptopa.

Myszka komputerowa

Mimo że laptopy są wyposażone w touchpada, to myszki zdecydowanie ułatwiają zarówno granie, jak i pracowanie, zwłaszcza gdy w pracy często korzystamy z edytorów tekstu, arkuszy Excel czy programów graficznych. Dzięki myszce precyzyjniej wybierzemy poszczególne elementy na ekranie, więc mamy zapewniony znacznie większy komfort użytkowania laptopa. Możemy zdecydować się na myszkę przewodową lub bezprzewodową, wybór modelu zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Myszy przewodowe musimy podłączyć do gniazda USB w laptopie, z kolei modele bezprzewodowe wymagają regularnego ładowania.

Podkładka pod mysz

Skoro mamy myszkę, to przydałaby się jeszcze podkładka pod nią. Ten – zdawałoby się zbędny – gadżet ma kilka zalet. Przede wszystkim podkładka spełnia funkcje ochronne, bowiem dzięki niej nie niszczymy powierzchni biurka i ślizgaczy myszki. Pomaga także zachować spód myszki w czystości. Poza tym praca z podkładką jest wygodniejsza, szczególnie gdy zdecydujemy się na model z wypełnieniem żelowym. Nasz nadgarstek nie będzie wisiał w powietrzu, tylko spoczywał na komfortowej podpórce. Warto też wspomnieć, że odpowiednio dobrana podkładka zapewnia większą precyzję w operowaniu bardziej zaawansowanymi modelami myszy, wykorzystywanych na przykład podczas grania.

Podstawka pod laptop

Największą zaletą laptopów jest ich mobilność. Możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie i często kończy się to tak, że ze swoim sprzętem lądujemy w łóżku. Wówczas laptop spoczywa na kołdrze lub kocu, przez co otwory wentylacyjne są zasłonięte, a to szybko prowadzi do przegrzania się komponentów. Rozwiązaniem jest korzystanie z chłodzącej podkładki pod laptop. Równa, twarda podstawa, na której umieszcza się sprzęt, zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Niektóre podstawki są dodatkowo wyposażone w duże wentylatory chłodzące spód laptopa.

Słuchawki

Słuchawki to przydatne akcesorium nie tylko do telefonu, lecz także komputera i laptopa. Przydadzą się podczas oglądania seriali i wideokonferencji ze współpracownikami. Słuchawki często też przydają się graczom. Jeśli zamierzamy wykorzystywać je właśnie podczas rozmów z innymi, powinniśmy wybrać model z mikrofonem. Możemy wybierać również pomiędzy słuchawkami przewodowymi i bezprzewodowymi, dokanałowymi, nausznymi i dousznymi. Wybór jak zawsze jest uzależniony od własnych potrzeb.

Dyski zewnętrzne

Dysk zewnętrzny to jeden z najbardziej praktycznych gadżetów, szczególnie gdy na naszym laptopie przechowujemy mnóstwo plików związanych z pracą czy zdjęć. Awarie mogą zdarzyć się w każdym momencie, dlatego rozsądnie jest wszystkie najważniejsze dane przenosić na zewnętrzne urządzenia. Do wyboru mamy dyski SSD i HDD. Te pierwsze są odporniejsze na nietypowe warunki i uszkodzenia, więc sprawdzą się na przykład w podróży, ale mają wyższą cenę. Z kolei dyski HDD są tańsze i oferują sporą przestrzeń do przechowywania danych, jednak działają wolniej.

Zdj. główne: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

Polecane artykuły
Gadżety

iPhone SE vs. iPhone 11: Który model jest dla ciebie?

iPhone SE vs. iPhone 11: Który model lepiej odpowiada Twoim potrzebom? Przyjrzyjmy się im bliżej.
Czytaj Więcej
Gadżety

Czym wyróżniają się Apple AirPods?

Apple AirPods to bezprzewodowe słuchawki douszne produkowane przez Apple Inc. i wydane po raz pierwszy w grudniu 2016 roku. Od tego czasu stały się jednym z najpopularniejszych modeli słuchawek bezprzewodowych na rynku. AirPods zostały zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom wygodne i łatwe w użyciu narzędzie do słuchania muzyki, prowadzenia rozmów telefonicznych i korzystania z asystenta głosowego Siri.
Czytaj Więcej
Gadżety

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania materiałów POS w sklepie?

Materiały POS (point of sale) to elementy dekoracyjne oraz reklamowe, które wykorzystuje się w sklepach, aby zwrócić uwagę klientów na produkty lub promocje. Wprowadzenie takich materiałów do sklepu może przynieść wiele korzyści dla biznesu, zarówno pod względem zwiększenia sprzedaży, jak i wzmocnienia wizerunku marki.
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *